شرکت خدمات مسافرتی جهانگردی گشت دانشوران

وابسته به تعاونی وزارت علوم تحقیقات وفن آوری تلفن:88899327

درباره بلغارستان

 

درباره بلغارستان

سرزمين ماسه هاي طلايي

  بلغارستان در جنوب شرقي اروپا واقع شده است و از شمال در مجاورت رومان و از شرق به درياي سياه و از جنوب به تركيه و يونان و از غرب به صربستان و مقدونيه منتهي مي شود. بلغارستان داري تاريخ غني و ريشه در اعصار كهن دارد.

 آنچه بسيار قابل توجه مي باشد آثار بجا مانده از قرون شش تا سوم قبل از ميلاد مسيح است كه شامل مقبره ها و گنجينه هاي طلا در مكان هاي مختلف مي باشد.

در جريان تحولات كشورهاي بلوك شرق در سال 1990 اولين انتخابات در آنجا برگزار و در سال 1991 قانون اساسي دمكراتيك بلغارستان تصويب شد و در سال 2007 به اتحاديه اروپا پيوست.

     وارنا يكي از قديمي ترين شهرهاي اروپا است.فرهنگ هاي متعدد در اين منطقه به هم آميخته شده اند. در حومه وارنا هنگام حفاريهاي باستان شناسي در مكاني كه نكروپوليس Necropolis ناميده مي شود، قديمي ترين گنجينه طلاي دنيا مربوط به هزاره چهارم قبل از ميلاد كشف كردند.

   در چشم انداز شهر وارنا از درون دريا، وارنا ساخته شده در طبقات متعددي با ارتفاع 3تا20 متر جلوه مي كند، گويي كه از آسمان برون آمده و تا ساحل سرازير مس شود. ساحل عريضي كه گاه تا 50 متر پهنا پيدا مي كند. اقليم قاره اي و معتدل وارنا بشدت متاثر از درياي مجاور آن است.بهار خنك، تابستان معتدل و پاييز آفتابي و زمستان ملايم است. سواحل فوق العاده و چشمه هاي آب معدني اين شهر را به يكي از زيباترين مراكز گردشگري با شهرتي جهاني تبديل نموده است. در آبراه ارتباطي دريا با درياچه وارنا بزرگترين سازه حمل و نقلي شبه جزيره بالكان يعني پل آسپاروخوف Asparouhov Bridge ساخته شده است.

    در شمال وارنا سرزمين ماسه هاي طلايي Golden Sands كه به واقع مرواريد سواحل بلغاري درياي سياه است كه به شكرانه پوشش گياهي منحصر به فرد، طراوت و خنكي جنگل، پهنه گسترده ماسه هاي طلايي و آرام و امن تسهيلات ورزشي تفريحي بسياري همچون زمين هاي تنيس، ميني گلف، مين هاي واليبال و بستكبال در امتداد گذرگاه ساحلي آن وجود دارد.

  استخرهاي شنا با آب معدني و سرسره هاي آبي همواره طراوت، شور و نشاطي مثال زدني را براي گردشگران به ارمغان مي آورد. مجموعه تفريحي گلدن سندز نزديك به 100 لنگرگاه براي قايق هاي تفريحي عرضه مي نمايد. هتلهاي مجهز با شرايطي عالي آسايش ميهمانان گرامي را فراهم مي سازند. برخي از ميان معروفترين هتلهاي زنجيره اي دنيا مي باشند.هتلهايي احاطه شده با زمين هاي چمن، گلزارها و جنگل كه امكانات بسيار مناسب و جذابي براي آب درماني با وجود چشمه هاي آب معدني ارائه مي نمايند.

         گشت ها

  • گشت وارنا و دلفيناريوم
    • سفر نيمروزي با اتوبوس: تور پانوراميك از وارنا با اتوبوس با بازديد از مكان هاي ديدني شهر، پل آسپاروخوف و كاتدرال. نمايش دلفين ها و زمان براي خريد در مركز خريد.

  • تور نسبار Nessebar شهر چهل كليسا
    • سفر در كنار ساحل جنوبي درياي سياه از روستاهاي زيبايي مي گذرد كه هريك داستاني دارد. بازديد از شهر قديمي نسبار كه روي دماغه اي بيرون آمده از دريا واقع شده است ما را با مجموعه اي از كليساهاي قديمي مواجه مي سازد كه قدمت آن ها به قرن سيزدهم ميلادي بر ميگردد.مغازه ها و كوچه هاي باريك و ساختمانهاي قديمي زمان را به گذشته و دوران يوناني ها و رومي ها و بيزانس برمي گرداند.

  • تور گشت بالچيكBalchik و كالياكرا Kaliakra
  • افسانه دانوب Danube
+ نوشته شده در  بیست و ششم فروردین ۱۳۸۹ساعت   توسط گشت دانشوران